אפשרויות לביצוע באמצעות עבודות גבס

 תחום הנדל"ן צבר לא מעט אופציות ואפשרויות גיוון היוצקות אל תוך כל עבודת שיפוצים מראה חדשני ועשיר, נתון לכשרון ולחופש הדמיון של המעצב, לתקציב ולמטרות העיצוב. בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר עבודות גבס מסוגים שונים ויצירתיים, המעשירות כל פרויקט שיפוצים ומעניקות לו מראה ייחודי.

תודות למגוון האפשרויות הנרחב המתאפשר תודות לשילוב עבודות גבס יכול כל מי שברשותו בית או דירה – ליצור את חלל הקסמים הפרטי שלו. הגבס הוא חומר גמיש ונוח לעבודה, כך שניתן לבנות באמצעותו לא מעט קונסטרוקציות. בין הקונסטרוקציות השונות שניתן ליצור באמצעות גבס, נמצא נישות ייחודיות, מזנונים ומעמדים לטלוויזיה או למכשירי חשמל אחרים, קשתות וקרניזים ועוד.

נישות – עיצוב נישות במסגרת עבודות גבס לדוגמה, הנו פרי תכנון ועיצוב מקצועי על ידי שימוש בלוחות גבס עליהם מוסיפים שפכטל או צבע קיר. נישות מיועדות להצבה בתוך הבית כרהיטים לכל דבר או כפריט עיצובי. לרוב, נהוג לתת את מלאכת התכנון של נישות במסגרת עבודות גבס לאדריכל מקצועי, מעצב או מעצבת פנים, חברה מקצועית לשיפוצים או מי שהוא בעל ניסיון רב שנים בתחום המדובר. בתוך נישה כזו אפשר לשים מזגן או כל דבר אחר שעולה בדעתכם.

מזנונים – מאחר וגבס ניתן ממש לפיסול, ניתן ליצור באמצעותו כמעט כל צורה הנדסית אותה מעוניינים לשלב בתוך חללי הבית. אחד המבנים היותר פופולריים לשילוב בתוך הבית הם מזנונים מגבס, המשורטטים ומתוכננים בהתאם למראה הבית ומשולבים על פי הגודל והסגנון המתאים. מזנון גבס הוא קונסטרוקציה אידאלית לאחסון ולהצבת פריטי ראווה שונים, מכשירי חשמל, גופי תאורה וגופים מעוצבים אחרים.

כוורות ומדפים – כוורת או מערכת מדפים מעוצבים מזכירים לא אחת במבנה שלהם את אופן ההבניה של מזנונים. במהלך עבודות גבס בוחרים רבים למלא חללים מתים באמצעות מדפים או כוורות מגבס, ולעתים לשלב את אלו כדי ליצור מראה מעוצב, לתת מענה פרקטי לאחסון או להעשיר את עיצוב החללים המתוכנן. היתרון הגדול של מערכת כוורת מגבס הוא בגמישות של החומר והיכולת לשלבו בכל חלל כמעט.

Posted in מידע שימושי and tagged , .