יתרונותיהן של עבודות גבס

היתרונות העצומים של שילוב עבודות גבס בשיפוצי הבית באים לידי ביטוי, כנראה, ברגליים. כיום, כבר לא ניתן למצוא בית חדש אשר לא שולבו במהלכו עבודות גבס יצירתיות ברמה כזו או אחרת.

כאשר המשקיעים בשיפוצים הפכו את ביתם ליצירת אמנות של ממש, על ידי תכנון ועיצוב נישות תאורה יפהפיות בשילוב אלמנטים שונים, יצירת קרניזים ותקרות מונמכות בגבהים שונים ברחבי הבית, שילוב עבודות הגבס בתור הריהוט עצמו כמעמד לטלוויזיה או יצירת מערכת מדפים מסוגננת בקו נקי ומודרני.

קלות העבודה עם גבס

כאשר תזמינו הביתה חשמלאי שירכיב לכם תשתית חשמל חדשה בבית והוא יראה שיש לכם קירות גבס, הוא בוודאי יגיד לכם שהנחת התשתית החדשה תהייה פשוטה ומהירה. הרכבת תשתית חשמל או אינטרנט חדשה שבתוך קירות הגבס היא פשוטה הרבה יותר מאשר הרכבת תשתית חדשה בבית עם קירות בטון.

חומר הגלם המועדף על קבלנים

עד כה, נחשב השימוש בגבס ללא בטיחותי כאשר הבטון היה, ונותר, חומר הבניין המקובל ביותר בשימוש. ואולם, עם שיפור תערובת הגבס ותודות לעמלים על טיוב ושיפור איכותו של החומר, שזיהו את יתרונותיו מלכתחילה, זוכים אנו כיום לחומר גלם איכותי, עמיד מחד וגמיש מאידך, שביכולתו לשרתנו למשך שנים רבות.

מהירות הבנייה מהווה יתרון משמעותי עבור הקבלן המבצע- כאשר בניית קיר גבס אורכת ארבע שעות בממוצע, מול שלושה ימים שיושקעו בבניית קיר בלוקים. גם הריסת הקיר לצורך שיפוצים מחודשים, תיקונים שונים וכיו"ב נחשבת לקלה ביחס לעבודה עם חומרי בניין אחרים. הרס של קיר בלוקים יפגע בריצוף הקיים ובאלמנטים התלויים בו ואילו קיר גבס, הנבנה על המרצפות, יותיר חורים ברצפה אותם ניתן למלא ברובה.

רמת בטיחות גבוהה

תודות לפיתוחים של השנים האחרונות, שימוש בגבס מבטיח רמת בידוד גבוהה, המאפשרת שמירה על טמפרטורות הבית בעונות השונות, כך שאוויר קר אינו נכנס בחורף ובקיץ שומר הבית על טמפרטורה נמוכה יחסית. יתרון נוסף של שילוב עבודות גבס בבית הנו הבידוד האקוסטי שהוא מעניק בפני מעבר קולות בין החדרים.

Posted in מידע שימושי and tagged .