שימושים בעבודות גבס וסוגיו

היתרון הגדול של עבודות גבס בתהליך השיפוצים הנו השילוב בין העלות הכוללת הזולה לבין המראה עוצר הנשימה המושג באמצעות העבודות.

אם עד כה, נפוץ היה בעיקר השימוש בבלוקים לבניית קירות פנימיים וחיצוניים. עבודות אלו יצרו לכלוך רב, היו מסורבלות וקשות לביצוע והצריכו השקעת זמן ומאמץ רבים. תודות לכניסתן של עבודות גבס לשימוש תדיר בשיפוצים, נהנים כיום הן הדיירים והן הקבלנים מעבודה פשוטה, קלה ומהירה.

הגבס נמצא אטרקטיבי ונח לשימוש למטרות רבות ומגוונות בתוך הבית, ביניהן נישות וקרניזים, מזנונים ומעמדים ל LCD, ועוד. הרכבת לוחות הגבס, המחוברים למעשה למסלולי פח ניצבים, צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים, כדי שהלוחות יעמדו בלחץ הקיר. כמו כן, משמש הגבס לייצור מזנונים עליהם יונחו חפצים כבדים, ולשם כך חייב התכנון להתבצע על ידי אדריכלים מקצועיים.

ישנם מספר סוגי גבס המקבלים שימוש נפוץ בענף עבודות הגבס כיום:

מגוון רחב של עיצובים שונים, צורות גאומטריות וא-סימטריות, מבנים הנדסיים היוצרים מראה מודרני, מקורי ויוצא דופן בעל עיצוב יחידי במינו, בהתבסס על ידע ארכיטקטוני וניסיון רב שנים של אדריכלים בעלי כשרון טבעי והבנה מעמיקה, יוצרים בבית הפרטי שלנו, בבית העסק ובעיקר במבנים בעלי חשיבות וייצוגיות ציבורית, מראה מרהיב עין ועוצר נשימה בעל הרמוניה טבעית המקיימת יחסים פוריים עם העיצוב הקיים על ידי השפעה הדדית שיש לשני הגורמים זה על זה.

  • גבס ירוק – הנו גבס האטום למים ומשמש לחדרי אמבטיות, מטבחים, וחדרים אחרים בהם תיתכן רטיבות.
  • גבס ורוד – הגבס הורוד הנו בעל תו תקן גבוה של חסינות לאש, ומקבל שימושים במקומות גבוהים או באתרים בעלי חשיפה גבוהה לסכנת שריפה.
  • גבס לבן/ גבס סטנדרטי – הגבס המקבל את השימוש הנפוץ ביותר בחדרים פנימיים של הבית.
  • צמנט בורד – לוח גבס המיועד לקירות חיצוניים, מתאפיין בעמידות גבוהה בפני מים וחוזק.

תודות לפיתוחים בשנים האחרונות, מתאפיין הגבס ברמת בידוד גבוהה, כך שכל סוגי לוחות הגבס מבטיחים חסימת מעבר קולות בין הקירות ובידוד בין החוץ לפני הבית.

Posted in מידע שימושי and tagged , .